Search Engine Optimization

SEO Nedir

Seo ve Seo Teknikleri

Search Engine Optimization
Arama Motoru optimizasyonu, Search Engine Optimization

Seo Teknikleri çok kapsamlı bir iş bölümü macarasıdır. Ekip çalışmasıyla çok önemli sonuçlar verecektir.  Konusunda uzman  arkadaşlar istenilen hedef doğrultusunda neler yapılacağını çok iyi bilirler. Önemli olan; doğru ataklarla yapısal dengeli çalışmalar yapabilmektir.

Seo Teknik olarak her uzmana göre uygulaması farklılık gösterebilir. O Yüzden bir uzmanın üst sıralara getiremediği web sitesini diğer bir uzman ilk sayfaya çıkarabiliyor. Bu iş tecrübesiyle alakalı bir çalışma düzenidir.


Bir site için gerekli olan ;1- Doğru bir Domain ismi

2- Güçlü bir  alt yapısı olan yazılım.

3- Ürün İçerik Yönetimi

4- Google Optimizasyon ve kayıtları.

5- Site içi admin kod yapısındaki eklentiler

6- Site admini yönetecek arkadaşın bilgisi.bu ilk 6 aşamada gerekli olan çalışmaların olmaması halinde başarılara ulaşmak mümkün olmayacaktır.

Seo Nedir ve Nasıl Yapılır ?


Seo Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir; Sitenizin Arama Motorları tarafından daha kolay indekslenmesi ve arama sonuçlarında listelenmesi açısından önemli bir faktördür.
Internet pazarından faydalanmak ve güçlü sağlam bir yer edinebilmek için, dijital pazarlama alt dallarından arama motoru optimizasyon kurallarını bilmeniz gerekmektedir.

Sağlam adımlarla seo uyguladığınız sitenizde sabırla bekleyerek domaininizin yaşı, PageRank değeri gibi artışlarla sitenizin üst sıralara gelmeside olacaktır. Pagerank, başka sitelerden alınan referans linklerine bağlı olarak hesaplan bir sistemdir.


Aşağıda konu ile ilgili bir kaç ipucu bulabilirsiniz.Anahtar Kelime Kullanımı


1. Metta taglarda sayfa için içeriğe uygun anahtar kelimeler
2. Sayfa içeriği özgün ve %3 gibi oranla anahtar kelimelerle yazılmalıdır.
3. Anahtar kelimeler H1 tagı ile işaretlenmiş olursa sonuç verecektir
4. Sayfa adresinde (URL’de) anahtar kelimeler bulunmalı
5. Sayfa görseli, ve Tasarımı