SEO uyumlu içerik hazırlamanın yolları

SEO Uyumlu İçerik Hazırlamanın Yolları

Bu yazımda içeriğinizi nasıl seo ile uyumlu kreatif bir şekilde içerik hazırlamanın yolları hakkında bilgiler vermeyi amaçlıyorum.
Arama motorlarında ön sıralarda çıkmak için belli kurallar çerçevesinde içerik hazırlanması gerekmektedir. Bu kurallara uyulması halinde Google web sitenizi diğer web sitelerinden ayrı tutar ve ödülünüzü üst sıralara çıkmakla alırsınız. Peki, benzersiz içerik hazırlamanın yolları nelerdir. SEO uyumlu, kreatif içerik hazırlarken nelere dikkat etmemiz gereklidir?
Asıl sorun bazen yeterince içerik bulamamaktır. Bugün size yeni bir kreatif içerik oluşturmak için kullanabileceğiniz bazı teknikleri anlatacağım.

1. Konu ile ilgili dergileri inceleyin!

Bu içerik yazarları için büyük bir sır değildir. Bazı dergiler sadece yazacağınız konular için nish bilgiler içerebilir. Bu dergilerden kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Yep yeni fikirler elde etmeniz ve güven kazanmanız için harika bir yoldur. Hemen bir D&R veya dergi satan bir kitapçıya uğrayın ve yazmak için seçtiğiniz konu ile ilgili bir dergi satın alın. Hatta size küçük bir sır verebilirim. Oturduğunuz yerden de bunu yapmanız mümkün. www.issuu.com sitesine girip, yazmak istediğiniz konu ile ilgili, arama yaptığınızda karşılaşacağınız sonuç sizi gerçekten şaşırtacaktır.

2. Kişisel hikayeler anlatmak.

İnternet üzerinde farklı insanların yaşadıkları ortak sorunları bir birleri ile paylaşmaları, çoğu zaman başkalarının deneyimlerini okumaları önemlidir. Deneyimlerinizi, kişisel hikayeler şeklinde anlatabilirsiniz.

3. Blogları incelemek.

Bir yazı yazmaya karar verdiniz, o halde bu konu ile ilgili blogları inceleyebilirsiniz. Sakın beğendiğiniz yazıları kendi yazınıza kopyalamayın. Bu yapabileceğiniz en büyük yanlış olur. Bu illegal ve etik olmayan bir davranış olur ve Google kopya içerikler konusunda kesinlikle size acımayacaktır. Başka yazıları okumak size farklı fikirler ve yeni deneyimler için ufuk açabilir ve yazınızı geliştirmeniz için harika bir yoldur.

4. Google Keyword Planner

Bu araç, Arama Ağı kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olmak için anahtar kelime fikirleri ve trafik tahminleri sağlayan bir araçtır. Yazdığınız yazının Google da arandığında görünmesini istiyorsanız, hangi kelimenin ne kadar trafik sağlayacağını tahmin edebilirsiniz. Arama hacmi düşük kelimeler yerine arama hacmi yüksek kelimeler kullanmanız insanların sizi bulmasını sağlayacaktır. Şunu unutmayın ki, ne arandığını bilmiyorsanız ve aranan bir kelime içeriklerinizde yoksa hiç kimse sizi bulamayacaktır.

5. Forums

Forumlar internetin ilk yıllarından beri çok fazla talep gören paylaşım alanlarıdır. Kimi zaman bir ürün alacağınız zaman, aynı ürünü alan başka birinin yorumlarına ihtiyaç duyarsınız veya bir konu ile ilgili cevap arıyorsanız yine forum siteleri size yardımcı olabilir.

6. Sadece başlayın

Fikirlerinizi ötelemeyin, sadece yazmaya başlayın.

7. SONUÇ

SEO uyumlu, içerik hazırlamanın yolları hakkında akıllara gelen başlıca bir kaç fikirden bahsettim. Herkese iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicChinese (Simplified)EnglishFrenchRussianSpanishTurkish